עמוד הבית » נבחרת היוקרה של Carmel Signature

נבחרת היוקרה של Carmel Signature

יינות כרמל סיגנצ'ר. צילום איל קר
יש רגעים ששווה לחכות בשבילם. למשל אלה שמעלים חיוך, שצורבים משהו בלתי נשכח בזיכרון או שמביאים איתם תחושה טובה כל כך שאפילו במילון אין די מילים בכדי לתאר אותה. מרגעים כאלה ועוד, אפשר להנות בזמן לגימת היינות של מותג יינות היוקרה של יקבי כרמל, Carmel Signature

יינות משובחים באיכות הגבוהה ביותר, שטופלו באופן דיפרנציאלי בכל תהליך הכנתם, החל מבחירת הכרמים ומשפחות הכורמים המגדלים ועד ליישון בבקבוק.

נדב ארנס ארד, מנכ"ל יקבי כרמל: "Carmel Signature הוא מותג יינות היוקרה של יקבי כרמל ותחת חופתו מצויים 14 מהכרמים הטובים ביותר ביקב המקבלים טיפול איכותי דיפרנציאלי ומותאם, בשל כך מאפשרים לבטא את הטרואר הייחודי, וכן למקסם את פוטנציאל היין באיכויות הגבוהות ביותר. הכרמים נבחרו בקפידה על ידי המומחים שלנו אשר עיבדו את נתוניהם, החל מתנאי הקרקע וכלה בכורמים המטפחים אותה. הכרמים עצמם פזורים ברחבי הארץ, בנקודות גובה שונות המאפשרות גיוון בזנים המקבלים, כל אחד, את התנאים הטובים ביותר לגידולו".

יוסי אדרי, סמנכ"ל מכירות ושיווק ביקבי כרמל: "כחלק מקידום יינות הפרמיום של יקבי כרמל, החלטנו לייצר הפרדה מיתוגית תחת תת מותג כאשר עיצוב התווית מותאם לדרך בה בוחרים צרכני הפרמיום את היינות, החלטה זו באה לצד מספר רב של צעדים שנעשים ביקב, שמטרתם להשביח עוד ועוד את איכות הפרמיום לכל אורך תהליך הכנת היין – מבחירת הכרמים ועד ליישון בבקבוק. כמו כן, אנו מרחיבים את פורטפוליו המותגים של יינות היוקרה עם מותג פורט חדש ויינות נוספים בסדרת Single Vineyards".

בכדי למצות את מלוא הפוטנציאל של הענבים ולייצר מהם את הבלנד הייחודי והמושלם, הכורמים והייננים בניצוחו של היינן הראשי יפתח פרץ, מטפלים בהם בקפדנות הראויה ומכוונים אותם להתפתחות מיטבית מבלי להאיץ בתהליכים השונים, זאת, תוך שמירה על המסורת העשירה של יקבי כרמל, כ-140 שנות ידע, ובמקביל חתירה מתמדת לחדשנות.

יפתח פרץ, היינן הראשי של יקבי כרמל: " החלק הכי חשוב בתהליך היינני הוא בחירת הכרמים. מרגע שנבחר הכרם – תפקידנו כייננים הוא לשמור עליו ולטפח אותו על מנת שיניב את הענבים בעלי האיכויות הגבוהות ביותר שניתן. מכאן ועד טיפת היין האחרונה שנותרה בבקבוק – התפקיד היחידי שלנו הוא לעודד ולהעצים את האיכויות הייחודיות של הענבים. להוציא מהם את המיטב שבהם ולממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם, באהבה, בהקפדה, ובמינימום התערבות".

הפורטפוליו העשיר של Carmel Signature כולל ארבע סדרות הנבדלות זו מזו הן בטרואר והן ברמת המחיר וכן שני יינות אייקוניים:

סדרת MEDITERRANEAN VATSסדרת יינות בסגנון ים תיכוני. יינות הסדרה מבוססים על זני ענבים הממקסמים את הפוטנציאל שלהם באקלים הישראלי החם ומופקים בטכניקה ייחודית. התוצאה: יינות פירותיים, רעננים, עשירים ועסיסיים. בסדרה שלושה יינות בעלי נראות חדשה ומתוחכמת: 4 VATS  אדום יבש 2019,  2 VATS לבן חצי יבש 2019 ו-  2 VATS רוזה 2019.

מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪

MA’ALYA (מעליא – מעולה, מושלם בארמית) – יין מתוק מחוזק בסגנון פורט. מעליא מיוצר מענבים אדומים מאזור הרי ירושלים. היין עבר תסיסה חלקית כדי לשמור על מתיקות הענבים, חוזק בכהל משובח, הושרה על קליפותיו ולבסוף התבגר במשך שנה בחביות בנפח של 300 ליטר.

פורט, צילום איל קר

מחיר מומלץ לצרכן: 100 ₪

סדרת Vineyardsסדרת יינות המופקים מכרמים נבחרים וייחודיים הנטועים בתתי אזורי גידול היין, האיכותיים והמיוחדים ביותר בישראל. הטרואר הייחודי של תתי האזורים שנבחרו מוסיף חותם איכות נוסף לסדרה. הכרמים מטופלים במקצוענות ובדייקנות, במסירות ובקפדנות, על מנת להפיק יינות באיכות הגבוהה ביותר המביאה לידי ביטוי ומייצגת נאמנה את האופי המיוחד של זן הענבים, תתי אזור הגידול ואיכותם.

צילום אייל קר

בסדרה 6 יינות: כרמל קברנה סוביניון מרום הגליל 2016, שני (בלנד בורדו) מרום הגליל 2016, סירה / מורוודר מרום הגליל 2016, שרדונה מרום הגליל 2017, סוביניון בלאן צפון הגולן 2017, גוורצטרמינר צפון הגולן 2018.

מחיר מומלץ לצרכן : 80 ₪ .

סדרת Single Vineyards סדרה בעלת מורשת ארוכה שנים המופקת מכרמים המניבים באופן עקבי ענבים באיכות גבוהה במיוחד. תהליך הפקת היינות בסדרה מוקפד מאוד ומשלב בין הסטנדרטים הגבוהים ביותר בייצור תוך שמירה על זהות חלקות הכרם. בסדרה שלושה יינות ותיקים (קברנה אדמון 2015, שיראז קיומי 2015 ומלבק אדמון 2016) וארבעה חדשים:  Old Vines פטיט סירה מגפנים בוגרות מכרם גוברין 2018, Old Vines  קריניאן מגפנים בוגרות מכרם ואדי מילק 2018, Pureness  Concrete סירה מכרם עין זיתים 2018 וגווצטרמינר Late Harvest מכרם תל מחפי 2019.

מחיר מומלץ לצרכן : 120 ש"ח

Carmel Mediterranean 2017: יין אדום יבש מוערך ועתיר מדליות המורכב מזנים ים תיכוניים שחלקם התבגר בנפרד וחלקם יחד, במשך תקופה של 15 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. התוצאה: טעם עוצמתי, פירותי, מתובל ופראי.

מחיר מומלץ לצרכן: 150 שקל.

Carmel Limited Edition 2017: יין אדום יבש שנחשב לאייקון בסדרה, מתכתב עם המסורת הצרפתית של הברון רוטשילד שייסד את יקבי כרמל במאה ה-19 ומורכב מזני קברנה סוביניון, מרלו, פטי ורדו ומלבק שהתבגרו בחביות עץ אלון צרפתי במשך 16 חודשים. התוצאה: טעם אלגנטי, מעודן והרמוני בעל גוף מלא ועשיר.

מחיר מומלץ לצרכן: 220 שקל.

את יינות ניתן להשיג בחנויות היין המתמחות ובאתרי האונליין שלהן.

ביקורת המערכת: בהשקת היינות אחד הדברים המרגשים והחשובים השינוי לגבי ההשקיה בקרקע ולתת לכרם " להתאמץ " לקבל מים, לתת לטבע מסביב לכרם ליצור חיים משלו ופחות לרסס ולהעניק לבעלי החיים לחיות שם באופן טבעי של שרשרת המזון, לתת לכרם להיות פרוע הגורם לענבים להיות איכותיים יותר, הסדרה של היינות מרתקת טעמים יותר נוגעים בטבע פחות התערבות של היינן. מרגישים זאת בכוס.