עמוד הבית » על טרנד האייליינר הכסוף, כבר שמעת?

על טרנד האייליינר הכסוף, כבר שמעת?

איפור ירין שחף, צילום: בן לאון
ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי, מסביר איך לאמץ את המגמה מבלי ליפול למלכודת המצועצעת והמוגזמת של מראה נוצץ מידיי?

כבר מעל עשור שהאייליינר – הנוזל השחור מככב על קו הריסים. הוא נתן עבודה בכל קנה מידה וזכה למחמאות מאוזן לאוזן. הוא 'הקפיץ' כל סגנון איפור, שידרג כל הופעה ונכח בעוביים שונים.

אממה, טבעה של אופנה להשתנות והטרנד הכי רותח הוא אייליינר כסוף וצלליות סילבר. בניגוד לעבר, המגמה הנוכחית לא נזקקת לשום חיזוק לא ע"י אושיית רשת, לא של סלבס וגם לא של בית אופנה שיוביל את הסחף הפעם, כולם רוצים ל"שים יד על הכסף". אלא רק שחייבים לזכור שלא מדובר בתכשיט שמונח על הגוף. כי עם צלליות בוהקות מסנוורות עיניים בשימוש לא נכון את עלולה להסתכן ולהראות כמו כדור דיסקו.

מאיפה צץ מהטרנד ?

״אם זהב היה בעונות הקודמות סממן לעושר ולניכוס מאפיינים של בתי מלוכה, בשנים הקרובות הכסוף והמטאלי כובשים את הרצון של האנשים לאמץ סממני יוקרה המתכתבים עם היי-טק, עולם חדשני רובוטיקה לצד משברי כלכלה עולמיים והרצון לשמור על הכסף.

איך לדייק?

הגוון הכסוף: בולט, דומיננטי ונוכח קל מאוד מאוד 'לאבד את זה' ולהגזים'. אומר ירין שחף. המינון, הדיוק בהנחה הוא קריטי. בדיוק כמו האייליינר השחור חייבים יד יציבה, גם אם נדרשים לתרגל כמה פעמים, המאמץ משתלם. הגוון המתכתי לא מחמיא למרכיבות משקפיים, גם לא נשים בעלות עיניים קטנות. כל השאר יתענגו על המראה המהפנט שמקפיץ עיניים.

היכן למקם?

האייליינר הכסוף מתמקם מעל קו הריסים העליון והתחתון בעוביים שונים. כל מי שלא הצליחה עד היום למתוח פס שחור ישר נהנית מהמגמה הכסופה שמפחיתה נראות של יד פחות יציבה. באייליינר השחור כל סטייה במילימטר הופכת את העיניים ל"עקומות". צבע הכסף מושיט גלגל עזר. וגם לא מחייב סיומת שפיצית. אלה שמורגלות ויודעות לתקתק איפור בעיניים עצומות, מוזמנות להתקדם שלב ולהוסיף לצידו צללית כסופה במרקם מט.

כוכבת האירוע, איפור ירין שחף, צילום: סער פסח

מתי?

במינון קל הכסוף יכול להתאים ליום יום, אבל באירוע את מסתכנת להפוך לכוכבת הערב. הנועזות מוזמנות לשלב של קונטור לבן עם סיומת זוויתית אל כוון הרכות. אייליינר כסוף, דק או עבה, מינימליסטי או דומיננטי, בגבולות מבנה העין או מחוצה לה יצור מראה מתוחכם ולא שגרתי.

איפור ירין שחף, צילום:סער פסח

גם לכלות

 למי?

הצעירות מוזמנות לצאת מן האזור הבטוח ולהתהדר בטרנד החדש, אלא שכאן הן מחויבות במסקרה שחורה שתבליט את הקונטרסט. גם כלות ביום חופתן יכולות לקצור מחמאות. אחרי שהטרנד במוזהב מוצע בכל קנה מידה, הרי שהגוון הכסוף הוא המרענן הרשמי של החורף. בנות העשרה יכולות להיסחף עם אייליינר בגוונים זרחניים מעל השכבה הכסופה.

איפור ירין שחף, צילום: סער פסח

ומה בגזרת הגברים?

לא באמת חשבתם שהמין החזק יוותר על החגיגה. אומנם רק הנועזים ובינתיים רק על מסלולי האופנה אבל גם זה עוד יגיע. כי אחרי הציפורניים השחורות שהגברים אימצו, הכל עוד אפשרי.

 שלבי האיפור ועל מה להקפיד?

מנקים את הפנים בג'ל ייעודי ומניחים קרם לחות.

מניחים על הפנים מייק-אפ דק גם על העפעפיים – כדי שייקבע את איפור היטב.

בעזרת מכחול דק מושחים פס אייליינר פס כסוף על קו הריסים התחתון. מעל קו הריסים העליון מותחים פס עבה יותר.

מורחים צללית בהירה על העפעפיים עד לעצם הגבה. את קו הקפל מדגישים בגוון כהה יותר ואז מטשטשים.

מברישים את הריסים העליונים והתחתונים בשתי שכבות של מסקרה.

במקרה של גבות דלילות, ממלאים את "קרחות" הגבות בעזרת צללית או ג׳ל ומברישים בכיוון השיער.

על המצח, גשר האף והרקות מוסיפים הצללות לחיטוב בעזרת שימר כסוף.

|תוחמים את השפתיים בעיפרון בצבע זהה לשפתון וממלאים בליפסטיק.

 לאתר: https://www.yarin-shahaf.co.il/