עמוד הבית » שביל הזהב: איך להתאים בין תכשיטים לאיפור?

שביל הזהב: איך להתאים בין תכשיטים לאיפור?

איפור ירין שחף, צילום: תבל גלעד
מי הם חבריך הטובים? היהלומים או מוצרי האיפור? את לא חייבת לבחור. שילוב נכון בין השניים ייצור אמירה של ממש. מצד שני, עם התאמה או מינון לא נכונים, את עלולה בקלות להיחשד בחוסר טעם. איך לאזן ומהו החיבור המנצח? ירין שחף עם כללים ששווה לאמץ

התאמה בין תכשיטים לאיפור היא דרך מצוינת לשדרוג המראה. אבל, לא תמיד קל למצוא השראה: בחירה בגוון של צבע אחד ויחיד עלולה לשעמם. מצד שני, גוונים מנוגדים עלולים ליצור קונטרסט מוגזם וחוסר הרמוניה. מצד שלישי, קל להסתנוור מהמלכודת הנוצצת ולהעמיס עוד ועוד. כדי להגיע למראה מאוזן יש לשנן את כלל מס' במשניות היופי: נקודת מיקוד יש רק אחת.! כל השאר נתון לטעם. ככל שהתכשיט דומיננטי, יש להפחית את כמות האיפור. אותו דבר להפך: כשהאיפור דרמטי ונוכח, יש 'להרגיע' עם התכשיטים.

איפור ירין שחף, צילום: בן לאון, תבל גלעד

הולמים אותך יהלומים?

הדגישי אותם באמצעות איפור מחזיר אור, כמו מייק אפ מבריק, ברונזר או שימר. עטפי את הריסים בהרבה מסקרה. מתני את הדרמה עם צלליות בגוון טבעי וליפסטיק בגוון רך. לסיום, הבריקי את השפתיים עם גלוס כדי שיחזיר אור ויתכתב עם ניצוצות היהלומים.

מכרה זהב
אוהבת זהב? הכי כדאי להניח ברונזר למראה בריא-שזוף וליפסטיק בגוון חם. הזהב משתלב נפלא עם צמד הגוונים: שחור ולבן. הפכי את העיניים לדרמטיות בעזרת שילוב של עיפרון לבן על קו הריסים התחתון, ופס אייליינר מעל קו הריסים העליון. סומק בגוון כתום חלודה יקשר בין הגוונים הדרמטיים -לעור פניך.

איפור ירין שחף, עצות שיחסכו כסף . צילום: בן לאון

עושה כסף

הרשי לעצמך להיסחף, הכסף נחשב ניטרלי, כל גוון משתקף בו והוא ומתאים לכל לוק. לכן, אפשר להשתולל עם איפור כבד או לחילופין איפור מעודן – הבחירה בידייך. כדי להאדיר את המתכת האצילית התאפרי בגוון מונוכרומטי (מדובר על גוון אחד בלבד לכל הפנים: צלליות סומק ושפתון – כולם בצבע אחיד). המגמה מתאימה במיוחד לימים החמים ומעניקה מראה מהודר ונוכח.

פנינת היופי

בשבילך רק פנינים? המשיכי את המגמה הקלאסית-ייצוגית עם צלליות פסטל בגוונים רכים ושפתון בגוון ניוד. איפור במרקם סאטן- מט, יהלום את טקסטורת הפנינה.

איפור ירין שחף צילום: שגב תבל

 תכשיט קולר

עם תכשיט צמוד צוואר, ניתן לקחת את האיפור לקצה. הדגישי את העיניים בצלליות דומיננטיות. מסגרי את העין בעיפרון שחור פחם שיצור מבע מסתורי ונסקרן. הניחי סומק מעודן על תפוחי הלחיים ומרחי שפתון בגוון טבעי.

 מלכת הדרמה

אם שמך השני: "אני כאן, תעצרו הכל" – התאפרי במינימום: מייק-אפ דק מעט מסקרה וזהו. את כל האירוע שאת מדגמנת על פניך יעשו כבר הנזם על רקע הבלונד. את הציפורניים אף אחד לא יפספס. קבלי "גרנטי" לתואר "כוכבת הערב".

איפור ירין שחף, צילום: מריה סולוביובן

 

מאת: ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות