עמוד הבית » 6 ספרי קריאה לידע ולחימום הלב

6 ספרי קריאה לידע ולחימום הלב

שומרי המגדלורים, צילום: כריכה

שומרי המגדלורים / אמה סטונקס

רומן ביכורים. קורנוול 1972. שלושה שומרים נעלמים ממגדלור נידח, מרוחק מהחוף. דלת הכניסה נעולה מבפנים. השולחן ערוך לארוחה שלא נאכלה. יומן מזג האוויר של השומר הראשי מתאר סערה המשתוללת סביב המגדל, אבל השמים בהירים. ושני השעונים נעצרו ב־8:45.איזה גורל מוזר פקד את שלושת הגברים? הים האפל לוחש את שמותיהם. צוקים שחורים מתגלגלים מתחת לפני המים ומטביעים רוחות רפאים. ומתוך הנחשולים, כאצבע של אור, המגדל אכול המלח ניצב בודד ומרהיב.

עשרים שנה לאחר מכן מבקש סופר לבוא לשוחח עם נשות השומרים שהמשיכו בחייהן מאז היעלמותם של בני זוגן. הוא נחוש בדעתו לחשוף את האמת על היעלמותם של השלושה. הסיפור נע בין סיפוריהן של הנשים ובין סוף השבוע האחרון של השומרים בצוותא. סודות כמוסים צפים, אמיתות מחליפות שקרים, ואט־אט מתגלה התמונה על מה שהתרחש, מדוע, ולמי להאמין. ברומן עוצר נשימה הנכתב בהשראת מקרה אמיתי, מַחיה אמה סטונקס סיפור של בדידות ואובססיה, מציאות ואשליה, ועל מה שנדרש כדי לשמור על אור דולק בתוך עלטה.

מטר הוצאה לאור, כריכה רכה, עמ' 342

רעיונות גדולים / ארז כלב

תן לרעיונות והחלומות שלך להוביל אותך להצלחה”.הספר החדש והמרתק "רעיונות גדולים- בשבילך נברא עולם היזמות והעסקים" מבקש להביא את סיפורם של אלו שהעזו והקימו חברות- אנשי עסקים, יזמים ובעלי חברות גדולות. איך זה קרה? מה היו המורכבויות? וגם על תהליך ההצלחה או הכישלון.המחבר טוען כי לכל אחד מאיתנו יש הגדרה אחרת לעשייה והגשמת החלומות והרעיונות במהלך חייו, בין שבאופן פרטי ובין שבאופן עסקי. ספר זה שבידך הוא ארגז כלים ותובנות, שאותם אספתי לאורך שנים של עשייה מלאת אתגרים, חלקם טובים וחלקם פחות, שמפורטים בספר.

בספר המחבר מראיין יזמים ואנשי עסקים מתחומים שונים שנכשלו וגם כאלו שהצליחו בענק והסכימו לחשוף את הסודות והתובנות שהובילו אותם להצלחה האמיתית בחייהם. הם חושפים את הדרך להגשים כל רעיון, מיזם או חלום.

צילום: כריכת הספר

הוצאה ePublish, כריכה רכה, עמ' 131 ( מאת משה ניסנבוים)

להתעורר בבוקר ולאהוב את עצמך / ד"ר שונה שפירו 

תרגולי מיינדפולנס שיעניקו לכם רוגע, חוסן נפשי ושמחה, כאן ועכשיו. הפסיכולוגית הקלינית ד"ר שוֹנָה שפירו ממחישה בעזרת ראיות ממדעי המוח מדוע אנחנו מרגישים מה שאנחנו מרגישים – ביחס לעצמנו, לזולתנו ולעולם – ומסבירה מדוע אנחנו נתקעים בצורות חשיבה שאינן מיטיבות איתנו. מתברר שאנחנו מחוּוטים לחשיבה ביקורתית ושלילית, המערערת ללא הרף את הוויית חיינו. בפרקים קצרים ושופעי חיים השוזרים יחדיו ממצאים מדעיים, פניני חוכמה וסיפורים מהחיים, מראה לנו שפירו, אחת המדעניות המובילות בעולם בחקר השפעתה של "המודעות הקשובה" (מיינדפולנס) על המוח, שהמפתח הוא להתייחס לעצמנו בחיבה ובחמלה.

בעזרת מפת הדרכים שהיא פורשת בפניכם, כולל התרגול המזוהה עמה שבמסגרתו אתם מקדישים לעצמכם בהתכוונות ברכת "בוקר טוב" אוהבת מדי בוקר, תוכלו לשנות את החיווט המוחי שלכם ולהעניק לעצמכם בסיס יציב של רוגע, צלילות וחדווה – בסיס שילווה אתכם בכל אשר תלכו.

להתעורר בבוקר, צילום: כריכה

מטר הוצאה לאור, כריכה רכה, עמ' 226 ש"ח

בוס רע / שגיב בורמן

הרבה ספרים, מחזות ותסריטים מקיימים את העלילה שלהם בזמן ובמרחב ספציפי. הבחירה הזו, גם אם היא נדמית לעיתים כשגרתית, הופכת במבט מעמיק לכזו שיש בה את הכי הרבה פוטנציאל להיות סדרת קאלט או ספר מוצלח.זה קורה כי התפתחות הדרגתית שמבקשת להציג דמויות בצורה הכי אמינה שלהם היא לא רק מורכבת אלא כזו שמאפשרת לבסוף להפתיע. קחו סדרות כמו חומות של תקווה או נמלטים וכך גם את המשרד, ותמצאו בהם את כל המרכיבים האנושיים המדהימים.

כך גם מבקש שגיב בורמן המחבר של הספר החדש בוס רע, רומן ביכורים. עלילת הספר מתרחשת במשרד אפור לכאורה שבו יש טפסים, שולחנות ומחשבים, כסאות משרד, פינת קפה וכמובן עובדים. לכאורה אמרנו כי כאמור זאת הזדמנות לתסריט ידוע מראש אך זה ממש לא הכיוון.הבוס הרע כשמו של הספר הופך לבסוף לדמות שונה לגמרי ממה שחשבתם. הדמויות עוצבו בצורה מדויקת, הניואנסים והדיאלוגים יוצרים מארג זורם וכמובן המתח לצד קטעי הפרוזה שהופכים את הספר למהנה במיוחד.

שגיב בורמן יודע על מה הוא מדבר מתוך עולמו המקצועי מה שהופך את הספר לכזה שיש בו מרכיבים אותנטיים בהחלט. זה יתרון מובהק שהריאליות שבו היא מתכון נפלא לסקרנות.העלילה מסתבכת כאשר לסניף פריזאי של חברה פיננסית בינלאומית מגיע בוס חדש שהוא מינוי שרירותי של ההנהלה הראשית. הוא קר, מנוכר, אכזר. אדם בלתי נסבל. התנהגותו גורמת להתמרדות של חלק מהעובדים המנסים לסלק אותו.

ואז, בשיא מאבק הכוחות, ביקורת רשות המיסים בסניף פותחת שרשרת אירועים שבמהלכה מתגלות פנים נוספות של הבוס ובסופו של דבר העובדים מבינים כי הוא היה האיש הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון.

צילום: כריכת הספר

ספרי ניב הוצאה לאור, כריכה רכה, עמ' 232 ( מאת משה ניסנבוים)

אילו רק היית / רותי יוליוס 

ספרה הראשון , רותי יוליוס לוקחת אותנו  למסע מרתק בעולמן ובנפשן של דמויותיה. בנובלה ובארבעה סיפורים קצרים היא משרטטת רגעים מדויקים ובהירים של התבגרות, התמודדות, אהבה, כמיהה והתפכחות.

אם ושתי בנותיה כותבות לאב המשפחה שנפטר. כל אחת מהדמויות מציגה את סיפורה, ולאט-לאט מתקבלת תמונה שלמה, מורכבת ומרגשת של משפחה שמתמודדת עם אובדן ובו בזמן בוחרת להמשיך לחיות; שתי ילדות, החברות הכי טובות, נקרעות ברגע אחד מהעולם התמים שבו גדלו; אישה צעירה יושבת ליד מיטתו של בעלה הפצוע ובוחנת את בחירותיה בחיים; אישה נוסעת בזמן במסע מטלטל אל עברה ואל עתידה; קשיש בודד מביט פנימה אל חייו.

אילו רק היית, צילום: כריכה

מטר הוצאה לאור, כריכה רכה, עמ' 144

אבא אני עשירה / בני מבורך – לוי

ספר חדש והמרתק, מבוסס על סיפורה האמיתי של נערה ששמה הדס, והיא ניחנה באינטליגנציה רגשית גבוהה, ביצירתיות, בנחישות, בהתמדה וברצון להצליח, ונוסף לכך היא יזמית מלידה עם חלומות גדולים. מנגד, היא מתקשה בלימודיה במקצועות הריאליים, חוותה ניכור חברתי והתעללות בבית הספר מצד תלמידים ומורים ועוד משברים המאפיינים את גיל ההתבגרות.למרות הקשיים שחוותה, הצליחה הדס להביא לידי ביטוי את יכולותיה כיזמית ולהוכיח שאפשר להצליח בחיים למרות הקשיים הסביבתיים האובייקטיבים.

על מנת להגביר את העניין לבני הנוער ולייצר עבורם חוויה בלתי נשכחת, הכין בני במחשבה רבה מדיה דיגיטלית השזורה במהלך הסיפור וקשורה לנושא עליו מסופר. גיבורת הסיפור חווה ניכור חברתי ומתמודדת אתו (כל אחד מאיתנו חווה כזה במהלך חייו), קיימת הקלטה של פסיכותרפיסטית, המדריכה את בני הנוער, כיצד להתמודד עם ניכור חברתי. כשגיבורת הסיפור מחליטה להקים דוכן למכירת קרפים ביריד בבית הספר, הכין בני סרטון עם מצגת והסבר כיצד לבנות עסק מצליח ולייצר ממנו הכנסה, וכשגיבורת הסיפור יוצאת לחופש הגדול ושם יש תפנית בעלילה הכין בני סרטון לבני נוער כיצד הופכים את החופש לגדול ויוצאים ממנו מרווחים.

לקראת סוף הספר, גיבורת הסיפור מגיעה למסקנה שהיא רוצה להיות עשירה היא מפרטת מהן הסיבות וכיצד הגיעה למסקנה זו, במקביל הכין בני סרטון הסבר מה היינו עושים אילו היה לנו את כל הכסף שבעולם. ישנם עוד סרטונים מלהיבים וסודות מקצועיים להצלחת בני הנוער בגוף הספר.בסוף הספר הכין בני מבורך-לוי קורס דיגיטלי שיסייע לבני נוער להפוך למצליחנים ובנוסף הכין מספר נספחים, שיסייעו לקוראים לבנות תוכנית עסקית פרטית לצד תוכנית להגשמת חלומות — כלים שיסייעו להם להיות יזמים צעירים בעצמם ולגרום להם להצליח בחייהם.

הספרים מיועדים לבני נוער החולמים להיות יזמים צעירים ומצליחים, מתאים להורים המעוניינים לכוון את ילדיהם להצלחה אישית והצלחה כלכלית, מתאים למשפחות המעוניינות לצמוח כלכלית תוך כדי שיתוף ילדיהם באתגרים הכלכליים המשפחתיים איתם הם מתמודדים ומתאים גם למבוגרים המעוניינים להפוך ליזמים ומחפשים דרך לשלב יזמות עסקית בחייהם.

במיוחד בימים אלה כשיוקר המחיה עולה, האינפלציה מרימה ראש ומדד תשומות הבניה עולה, בני בספריו נותן למשפחות, ילדים ובני נוער כלים להתמודד עם אתגרי התקופה.

צילום: כריכת הספר

הוצאה בני מבורך לוי, כריכה רכה, עמ' 186 ( מאת משה ניסנבוים)