עמוד הבית » הפעם הראשונה

הפעם הראשונה

צילום:pexels
החוויה המינית הראשונה עם בני הזוג שלנו הינה חוויה משמעותית שקרוב לוודאי שיהיו לה השלכות על חיי המין שלנו בהמשך הקשר.

כשמדובר בבחור ובתולה, מה שמצוי בעיקר בקרב זוגות דתיים שמרנים, או בכל מגזר אחר שהאישה שומרת את בתוליה לחתונה, הפעם הראשונה היא עוד יותר קריטית. מכיוון שביתוק בתולין הוא לרוב מעשה שיש סביבו הרבה כאב פיזי. הפעם הראשונה יכולה להיות טראומטית עבור האישה, מה שעלול להשפיע על תפיסותיה וגישתה למין בהמשך הקשר.

חשוב מאד שהפעם הראשונה של אישה בתולה לא תהיה טכנית, אלא תהיה מלווה בהמון רגש וסבלנות. אצל זוגות דתיים ששוכבים בפעם הראשונה ופורשים מייד לזמן הנידה, חשובה עוד יותר הרגישות בכל התהליך של ביתוק בתולין, משום שהאישה, אחרי המהלך הכואב יחסית, עלולה להרגיש בודדה.

צילום:pexels

אך, מה קורה כששני בני זוג ממסדים קשר כששניהם לא בתולים, ובעלי ניסיון מיני כזה או אחר? כיצד הכי נכון להתנהל אצלם בפעם הראשונה?

דעו לכם, סוד ההצלחה של יחסי מין מוצלחים הינו ההדרגתיות, מה שנקרא, ללכת מן הקל אל הכבד. סוגי יחסי המין בכללותם מתחלקים לשניים – ה HARDCORE – המין הקשה, וה SOFTCORE שהוא המין העדין יותר, הרומנטי והאיטי.

אם המין הקשה מאופיין במילים מלוכלכות, ברוטאליות בגדר הנורמה, מכות קלות או קשות יותר, קשירות ואביזרים, המין הרך לעומתו הוא העדין, הסבלני, האיטי, הרומנטי, שמה שמתרחש בו מזכיר יותר אהבה וחיבור מאשר המין הקשוח יותר.

לשני הז'אנרים הללו יש מקום בחיי המין שלנו, זאת בהנחה ששני בני הזוג משתפים פעולה ועושים יחד מה שמרגיש לשניהם נעים. אך כשמדובר בפעם או בפעמים הראשונות, אנחנו לא תמיד יודעים מה הצד השני אוהב, או ל-מה הוא מצפה.

כשמדברים על דברים מראש וחלק מהשיח האינטימי הזוגי הוא על מה עושה לנו כייף ומה הפנטזיות שלנו, הרבה יותר קל לצלוח את הפעם הראשונה בהצלחה. אך כשמדובר בשני בני זוג ביישנים, או שלא מרגישים בנוח לפתוח את החוויות המיניות ביניהם, כאן הספק מותיר הרבה נקודות של תהייה ולפעמים אף חשש: האם נקלע בול לטעמו של הצד השני?

אם הגבר הוא המוביל והדומיננטי במין, בדרך כלל האחריות שעל כתפיו היא גדולה יותר, כי למנהיגות יש אחריות. אך לא צריך לפחד מכך, צריך פשוט להתחיל במינימום סיכונים ואז לגלות עם הזמן מה לשפר ועל מה לתת את הדגש.כשמדובר בהדרגתיות כמו שהזכרנו, של הקל אל הכבד, כדאי לזכור שבדרך כלל לעשות את הדברים בהתחלה בצורה עדינה ואיטית זה אומר להישאר באזור הנוחות ולמזער סיכונים. כל מין רך יכול להתפתח בקלות למין אגרסיבי יותר, אך כדאי מאד שזה יקרה בהדרגה.

צילום: pexels

הליטופים, החיבוקים, הנשיקות, מילות האהבה, חדירה עדינה והדרגתית ותנוחות סולידיות על ההתחלה עם תנועות לא אגרסיביות, מאפיינות מאד את המין הרך שהוא בטוח יותר בשביל הפעם הראשונה.וכאן חשובה מאד ההקשבה לבני המין השני, לא רק למילים שלהם, אלא לשימת לב עד כמה הם בעניין או שמא הם משתעממים ומביעים אכזבה מעדינות היתר שלכם. כשאתם שמים לב לנעשה סביבכם ומרגישים שהפרטנר מאבד עניין, זה הזמן להיות יצירתיים, ולהעלות הילוך, לנסות משהו קצת יותר אגרסיבי ולראות כיצד הפרטנר שלכם מגיב. אם הוא מגיב בבהלה או התכווצות – לכו אחורה. כנראה שהמין הקשה עדיין מוקדם מדיי ואז תחפשו את דרך האמצע.

כשבני הזוג מרגישים מספיק בנוח אחד עם השנייה, קרוב לוודאי שהם יבקשו ממכם משהו אחר, כולל להיות יותר אגרסיביים – ואתם כמובן תשתפו פעולה. כך זה בפעמים הראשונות, שהגילוי וההכרה שלכם זה את זאת עובר תהליך בשלות.

צאו מנקודת הנחה שלא בהכרח מה שהיה בפעם הראשונה יתאים כל הזמן, גם מין שהיה בתחילתו 'המין הקשה', האגרסיבי, יכול להשתנות בהתאם לרצון של בני הזוג שלנו לחוות 'מין רך' יותר בהמשך, הם ירצו יותר להרגיש נאהבים ורגש החיבור הרגשי שבסקס הוא זה שיספק את הריגוש עבורם. גם אם שמתם לב שבפעם הראשונה ואפילו באלה שאחריה בת הזוג שלכם מצאה הנאה מרובה במשחק המקדים המתמשך והמתארך, לא בהכרח שזה מה שהולך לקרות כל הזמן. לפעמים אישה נמצאת בתשוקה כה גדולה, שהדבר האחרון שהיא תרצה זה את ההקדמות המתמשכות, כל מה שהיא תרצה באותו הרגע הוא: "בוא כבר תעלה עלי ו…" – לדמיונכם הפורה.

כשהפעם הראשונה שלכם לא הייתה להיט, ואולי אפילו זוועה, או לפחות אחד ממכם הרגיש ככה, זה עדיין לא סוף העולם. כדאי לשבת, ולדבר על מה שהיה, לנסות להבין מה קרה, להסיק מסקנות ולהמשיך הלאה. יתכן שהיו לאחד מבני הזוג שלנו ציפיות מסוימות, אולי גבוהות מדיי, שלא עמדנו בהם, לא מחמת שלא יכולנו לספק אותן אלא בגלל שפשוט לא ידענו עליהם.

לא בושה להיכשל, זה קורה לכולנו, השאלה מה עושים עם הכשל, איך מסיקים ממנו מסקנות, לומדים להבין את הטעויות ולהשתפר. אל תשכחו – זאת רק הפעם הראשונה.