עמוד הבית » הקיטבג

הקיטבג

צילום:pexels
הריח הזה של כמעט סתיו, הימים שמתחילים להתקצר, הלילות היותר קרירים,החצבים בכבישים התקופה שלפני....לפני שמתחילה לה שנה אני מתכנסת לסוג של בחינה:

מה עשיתי מה קידמתי איך עמדתי ביעדים כמה השתפרתי צמחתי גדלתי- ככה מלמדים אותנו כל יום לא? מדדים זה חשוב…..השנה הבנתי משהו אחר לגמרי כמה לא יכול להיות שזה באמת מה שצריך לבחון!!! כבר תקופה ארוכה שאני מסתובבת עם תחושה אישית שמשהו כבד שהפאזל לא מתחבר טוב שהתמונה בזום אאוט נראית מצוין אבל מי שמתעניין באמת יכול להבחין מקרוב בחלקים שאולצו להתחבר יחד אבל הם לא ממש מחוברים בהרמוניה.

צילום: pexels

וכמו כל דבר שלא יושב בדיוק במקומו הוא חורק חורק חורק עד ש….. לקח לי המון עד שירד לי האסימון כי באמת ברוך השם טפו טפו חמסה חמסה (מקווה שלא שכחתי עוד משהו…) הכל טוב, ממש ממש טוב! הבריאות טובה. המשפחה שתהיה בריאה מאתגרת אבל מהממת, החברים המדהימים שדאגתי לאסוף לי לאט ובסינון מוקפד הם  הדבר הכי נכון לי.

גדלתי בכל מובן שהוא בכל מישור ותחום ובעיקר במה שהכי חשוב לי לטפח ולהעצים אחרי המשפחה שלי- העסק שלי הבייבי שלי. המשרד שבניתי לאט, בנחישות, באהבה, עם המון התמודדויות, עם לילות ללא שינה וימים טרופים. התמודדות יום יומית עם לקוחות שמגיעים עם כל כך הרבה כאב ופחד, שלפעמים מתבלבלים מי האוהב ומי האויב ומוציאים את כל התסכול על מי שרק דואג לטפל בהם, לחזק, להעצים, להיות עבורם, לענות לכל הודעה, בכל שעה הזויה בלילה בשבת בחג…

צילום: pexels

להיות הכי מקצועי עבורם ולהילחם על התיק שלהם כאילו זה משפט הגירושין שלי ולא שלהם ועדיין…. או להתמודד מול קולגה שמתחמנת, משקרת, מעוותת וזה עוד במקרה הטוב במקרה הגרוע- פשוט תת רמה או תת אדם (להתמודד עם טיפשים זה הכי קשה שיש) וחלילה, בל נשכח את ביהמ"ש, כל שופט והדעה שלו, כל שופט והיום שלו והצד עליו קם בבוקר… והבירוקרטיה והמזכירויות והתגובות והצווים והניירת והכסף מי יכול לשלם, מי מקשה בתשלום, מי משלם ואז נשמות טובות מסבירות לו שהוא שילם יותר מדי, פחות מדי, הרבה מדי, מהר מדי, טעות מדי ו…..

צילום: pexels

כן, זה לא הכי זוהר וממש ממש לא קל והבנתי שעם כל האהבה האמתית שלי למשרד שלי, לעבודה שלי, להתקדמות שלי, לניצחונות שלי עבורי ועבור הלקוחות שלי. אני סוחבת וואחד קיטבג שגדול ממני פי כמה!!! והאבסורד שעם כל יעד שמוצב ומתממש וכל חלום שמתגשם הוא נעשה גדול יותר כבד יותר ובעיקר- לא יורד לי מהגב לרגע!

אז ההחלטה שלי לשנה החדשה היא לרגע לא להפסיק לעבוד בתשוקה אדירה ולהילחם על כל אחד ועבור כל אחד כאילו חיי תלויים בכך, אבל יחד עם זאת, אני מבטיחה לעצמי, לפחות פעם ביום להניח את הקיטבג על המדף ובחופשות לאפסן אותו לגמרי לעצור מדי פעם את מכונת המחשבות כדי שבאמת אצליח להתמקד לא רק במה שצריך אלא במה שנכון.

צילום: pexels

ומאחלת לכולנו לראות באמת את האחר ולא רק את עצמנו.

אם עשינו טעות לסלוח קודם לעצמנו, לדבר יותר מכבד, להפסיק להניח הנחות, לתקשר יותר נכון, לעזור למי שבאמת תורם למאמץ הכללי או לפחות לראות אותו, לעבוד בסינרגיה, לחיות עם פחות מטען ובעיקר בעיקר לטפח את מה שבאמת חשוב ותלוי רק בנו- הלב והנשמה.

גלית צור עורכת דין ומגשרת, צילום: ענת קז'ולה

שנה נפלאה, שנת מסעות מרתקים למקומות רחוקים עם מטען קליל.

הוספת תגובה

הוספת תגובה