עמוד הבית » חתונה ממבט ראשון – אי אפשר לעורר את מה שלא קיים

חתונה ממבט ראשון – אי אפשר לעורר את מה שלא קיים

צילום pexels
אתמול צפיתי בפרק הכי משעמם של חתונמי, לדעתי בכל עונותיו.

ואולי זה משום שחלק ניכר מהפרק התמקד בשי והדס שיצאו לירח דבש. נתעלם לרגע מהפער בירח הדבש באיי סיישל לבין לילה בבקתה במדבר (ונחכה שהזוגות יבינו שחלק מהם נדפק פה, כשיחליפו מידע במפגש הזוגות), ונבין שבסופו של דבר אי אפשר לעורר את מה שלא קיים. למרות הרצון העז של שי, אין ביניהם שום כימיה. הדס לא מרגישה כלום, וגם אנחנו הצופים לא מרגישים כלום. אין התרגשות, אין ניצוצות, אין התלהבות. אפילו לא רגעית. מה כן יש? יש שממון. הרבה. כמו המדבר שמסביב.

לזכותה של הדס יאמר שהיא עושה מאמץ אמיתי. קמה בבוקר שלאחר החתונה עם תובנות חדשות ורצון להתמודד עם הקשיים. מתאפסת על עצמה ונזכרת מדוע הגיעה לתכנית.

אבל המאמץ הזה, כשהוא לא מגיע מהלב, הוא לא מחזיק מעמד. בערב היא שוב קורסת וחייבת לקחת אוויר. היא עדיין ממשיכה לנסות, אבל חייבת להתרחק מידי פעם, חייבת את הספייס שלה.

אם שי היה מוצא חן בעיניה, היא כנראה שלא היתה צריכה את הספייס הזה.

ושי? נראה שהוא חי לו במציאות מדומה או לפחות מקבילה. הוא מאפיין את הדס בכך שהיא "קול" ומפרשן שזה כייף ושהיא מגניבה. לטעמי "קוליות" קרובה יותר לאדישות מאשר למגניבות, אבל לא יודעת, אולי זו רק אני.

שי מתלהב מהדס ברמות מטורפות: "היא כל כך יפה שזה אבסורד כמה שהיא יפה. היא נראית כמו בובה. היא כל כך יפה" הוא אומר כחולם… וזה שורש הבעיה. הוא כל כך מסונוור מהיופי החיצוני של הדס (ואולי גם קצת מהפנימי שיפה לא פחות), שהוא לא באמת רואה אותה. הוא לא רואה שהיא לא מעוניינת, שהיא שקטה מידי, שהיא שומרת על ריחוק. שהיא מנומסת, או במילים קצת פחות עדינות? לא מעוניינת.

גם כשהוא מדבר על החתונה ומספר שהוא ראה שהיא היתה מרוחקת, שלא היישירה מבט, הוא עדיין מסרב לקבל את המציאות.

צילום pexels

והמציאות היא שהדס עייפה, לא מדברת, מתרחקת, בלי אנרגיות, והוא חופר… לא רואה שום דבר מול העיניים שלו. "הפסקנו לדבר, ואני רוצה להאמין שהיה לה כיף". מה?? יש יותר לא מחובר מזה?

הדס עדיין אופטימית ואומרת שכרגע זה לא קיים, אבל אולי יתעורר בהמשך. אנחנו נשתדל גם לשמור על אופטימיות, למרות שזה לא פשוט העניין הזה.

עמרי ומעיין –

ברגע שעמרי מתלהב מנועה פילטר, משהו במעיין משתחרר. וזה לא מפליא. נועה פילטר היא מרכיב מאוד מרכזי בחייה של מעיין. אמנם זו דמות שהיא בנתה, אבל זו דמות שמבטאת חלק אחר באישיותה, כזה שהיא כנראה לא מרגישה בנוח להראות ביום-יום לאנשים שמסביבה, ולכן משתמשת בדמות משחק.

אבל עמרי מתלהב. הוא אוהב את נועה פילטר, מתלהב מהפן הנוסף והשטותי שהוא רואה במעיין, מכריז על כך ככשרון ומצהיר שישמח שהחלק הזה באישיותה של מעיין יכנס אליהם הביתה.

כל זה משחרר את מעיין שמרגישה שעמרי מקבל באהבה את הצד הנוסף הזה שבה והיא אפילו נכנסת לישון איתו יחד בלילה, בדיוק כפי שהיה בסיישל.

מנו וניצן –

ניצן ומנו נראים כמו הזוג היחיד שבאמת נהנה מהשידוך ומהתכנית. הם צוחקים ונהנים כל הזמן ומעבירים גם לנו הצופים תחושה של כיף. מנו משתמש המון בהומור כדי להקליל את האווירה וזה עובד נהדר. אבל הומור בלבד לא מספיק כדי להעמיק את הקשר, וניצן מדברת על זה. הומור יכול לשמש בהרבה מקרים כהסוואה או כאמצעי להתחמקות משיחות עומק, ואם לא יודעים לעצור בזמן, הוא יכול לגרום לאיבוד עניין. בשלב מסוים הצד השני יכול להרגיש שזה לא באמת מתקדם לשום מקום וללכת אחורה.

מנו מבין שצריך לעבור לשלב של שיחות עומק, אבל מודה שזה לא אזור הנוחות שלו. הוא כנראה צריך עוד קצת זמן כדי להיפתח ולהשתחרר. הוא גם יודע לומר את הדבר הכי נכון על התכנית: "הפורמט של התכנית מאפשר לקחת את הקשר לאט ולעשות את זה נכון". וזה בדיוק היתרון הכי גדול של חתונמי.

ואז זה קורה. הוא משתחרר ומדבר על הדת ועל עצמו ומגלה אוזן קשבת והתעניינות רבה אצל ניצן וזה פותח אותו עוד יותר כלפיה ומקרב ביניהם יותר.אהבתי לראות בהדלקת הנרות את החשיבה של כל אחד על צרכי השני ואת ההתחשבות ההדדית.

בן ומנור –

אם תהיתם בשביל מה כינסו את בן ומנור שוב, אז גם לי לקח כמה רגעים להבין. כן, אולי רצו קצת להיכנס בבן על שהשפיל את מנור בפני המצלמות, אבל בעיקר רצו שהוא יחזור בו מהאשמה שהוא זרק על ה"מומחים". כדי שיגיד שהוא בעצם לא מאשים אותם, שהוא פשוט כעס על הסיטואציה ועל השידוך שנכשל.

כי איך יכול להיות שהוא ישתתף בתכנית ויצא נגד הפורמט ונגד מי שמניע את הפורמט הזה?

ודבר אחרון לסיום – גם אתם שמתם לב שאלבום החתונה של מנור ובן נשאר יתום באמצע הרחוב? שאף אחד מהם לא רצה לקחת איתו את הזכרונות האלה הביתה? ששניהם מעדיפים לשכוח את מה שהיה?

 

הכותבת הינה דפנה טלר, מחברת המדריך המעשי ליצירת זוגיות: "מכל מחזריי השכלתי" – כל הסודות שמעולם לא סיפרו לך ליצירת זוגיות.

למעקב: בפייסבוק – דפנה טלר – מכל מחזריי השכלתי באינסטגרם – @dafnatel

 

 

 

 

תגובה

הוספת תגובה

  • מסכים שהיה פרק משעמם אפילו אמרתי זאת אבל זה הרבה בגלל הנפשות הפועלות הפעם: משעממים ובמיוחד הגברים.