עמוד הבית » SPARLING – מזון מהיר בבית זרזיר

SPARLING – מזון מהיר בבית זרזיר

צילום: יחצ
בית זרזיר: מועצה מקומית בדואית, בתחומי מועצה אזורית עמק יזרעאל, מול נהלל, היא יישוב שקט, שהתפתח מאד בשנים האחרונות. ברחוב הראשי החוצה את היישוב, צצו חנויות רבות ומגוונות, כראוי ביישוב בו אוכלוסיה הולכת וגדלה – צעירה ברובה.

אכרם הייב:

גבר בסוף שנות ה -30 לחייו, יליד המקום, נשוי ואב לארבעה ילדים. לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד שני תחומים הקרובים לליבו. חינוך ובישול איכותי. הוא סיים כשף במקביל להכשרתו כמורה לטבע ולמדעים. הוא עסק במשך 16 שנה כמורה בבית הספר היסודי ביישוב וכן עבד כשף במסעדת בשרים בנהלל. לפני כשנתיים וחצי החליט לפתוח את המקום המיוחד שלו ולהתמקד אך ורק בעבודתו זו. כרגע עדיין בחל"ת כמורה מטעם משרד החינוך. ובעיקר שף.

צילום: יחצ

אכרם, נעים הליכות ולב רחב, חיוך חם שישר ממגנט את כל הפוגש בו יש לתוך הלב שלו. אי אפשר שלא לראות שכשמו כן הוא – הנדיבות בהתגלמותה. מעניין מה הסיפור שעומד מאחורי האיש המרתק הזה. מרגישים באבהות שפורשת את כנפיה הטובות על כל מי שנכנס למקום.

SPARLING:

כיאה למזון השואב את השראתו מהמזון המהיר האמריקני, השם באנגלית. אך אכרם היה חכם וספרלינג באנגלית זו הציפור, שבערבית נראת זרזור ובעברית זרזיר. אי אפשר לראות זרזיר אחד. הם נודדים בענן גדול שיכול לכלול בין עשרות לאלפי פרטים. נעים בהרמוניה ובתיאום מושלם בסיבובים ופיתולים, מתנחשלים הלוך ושוב ומכסים את פני השמים בבואם.

כמובן יש כאן רמיזה ברורה למקום המיוחד בית זרזיר – ולשייכות החזקה של אכרם לכפר מולדתו.

ומה שחיכיתם לו…האוכל המוגש:

באתי עם בתי. היא צמחונית למסעדה שמגישה תפריט בשרי. פשיו… מסכנה תצא רעבה חשבתי. למזלי התבדיתי. אכרם ניגש אליה בעדינות ושאל אותה אם הוא יוכל להכין לה מנה צמחונית מיוחדת רק עבורה. כבר התאהבתי בו. ואז הוא המליץ לי על מנת הדגל שלו המבורגר עגל עם לחמניה וכל המתבקש בסגנון האמריקני. החיך מתכונן כבר לעוד מאותו דבר. לחמניה חסה, עגבניה, חמוצים, רטבים וקציצת בשר לא מזוהה. התפריט של אכרם מגוון, מעניין, יש גם טורטיות עם חזה עוף ועוד. פשוט תבדקו באתר של המקום.

ההפתעה:

הגיעו 3 מגשים בפרזנטציה שמתנפלת על כל החושים בו זמנית. אחד עם טורטיה טוסט מלא בגבינה צהובה וירקות ומלא צ'יפס בצד עם רטבים, מגש שני עם טבעות בצל, עם רטבים בצד– לבתי הצמחונית ומגש שלישי עם לחמנייה ענקית, רכה וטריה, עם כן כל המפרט האמריקני, רק חתוך טרי ורענן, צ'יפס בכמות נדיבה במיוחד עם ציפוי תבלינים ייחודי של אכרם – ורטבים בצד.

אני לא מבקרת מסעדות עם חיך אנין, אך כשנתתי ביס ראשון בלחמניה עם ההמבורגר – כיאה לאניני טעם הייתי אמורה להפסיק ולהתחיל לכתוב… אבל, אי אפשר להפסיק. לא הבנתי מה זה הטעם המיוחד כל כך. הייתי חייבת לשאול – רק אחרי שסיימתי – מה זה בדיוק הדבר המושלם הזה, שהיה נדמה לי שטרף אותי בדיוק באותו זמן שאני אכלתי אותו והתענגתי כל כל ביס שהתמוסס והתפצח בפה בו זמנית.

צילום: יחצ

אכרם מספר שהכל טרי מהיום. הוא עושה כל מנה בעצמו ומוציא אותה בדיוק כפי שכל לקוח מבקש. את הבשר – מעגלים בלבד, הוא קונה נתח טרי מאותו יום, מקצב בכפר שהוא גם הבעלים של העדר שממנו מגיעים העגלים. כך שהוא מכיר את הגידול שלהם וסומך על הטיפול בעגלים, עד שהנתח המדויק מגיע אליו, על פי בחירתו האישית.

אפילו הצ'יפס מקבל טויסט תבלינים שאכרם מכין בעצמו. פריך, מנחם ובלתי נגמר. בשפע. להבדיל אלף הבדלות. אתם מבינים.

אם בא לכם להכיר מקום, שלא דומה בכלל לאמריקני ואולי אפילו לוקח אותו בכיס הקטן מכל הבחינות, האיכות, הטריות, היחס האישי ואפילו המחיר – בואו בלהקות ענק, כמו הזרזירים – ישר לבית זרזיר למקום קטן גדול – SPARLING. אפשר לשבת במקום או לקחת והעונג הצפוי מובטח. תהנו ואל תשכחו למסור לאכרם ד"ש חמה ממני.

 

תגובה

הוספת תגובה